نشان شرمندگی گوگل کروم برای سایت های کُند

کروم

وب سایت گوگل ( کروم ) در حال آزمایش روی طرحی است که وب سایت هایی که سرعت کمی داشته و بسیار کند لود می شود را با نشان و نمایش متن ” ببخشید این سایت معمولا دیر لود می شود ” نمایش دهد!

بنظر می رسد اینکار بیشتر برای اجبار وب سایت ها برای استفاده از سرورهای قدرتمندتر انجام گرفته باشد تا در دنیای تکنولوژی سرعت پایین لود وب سایت ها کمتر باعث رنجش کاربران شود و از طرفی می توان گفت اینکار نوعی اطلاع رسانی به کاربر است که میگوید : “ایراد از سرعت اینترنت شما نیست ، وب سایت مورد نظر مشکل دارد!” ، همانطور که در زمان کودکی این جمله را بسیار از مجری های پخش صدا و سیما می شنیدیم : “این فیلم بصورت سیاه و سفید پخش می شود ، لطفا به گیرنده های خود دست نزنید!”

در این طرح یک صفحه لودینگ یا اسپلش کروم (Splash Screen) و یا یک نوار پر شونده حین بارگذاری سایت ها نمایش داده می شود. در صورتی که سایت سریع بارگذاری شود، نوار به رنگ سبز و اگر دیر نمایش داده شود به رنگ قرمز در خواهد آمد.

گوگل در رویداد توسعه دهندگان کروم که در شهر سان فرانسیسکو برگزار شد، از این برنامه پرده برداشته و تاکنون تاریخ دقیق اجرای آن را مشخص نکرده است. این کمپانی در طول کنفرانس خود مدام از کلمه «احتمالاً» استفاده کرد به همین خاطر به نظر می رسد تیم کروم در حال حاضر به دنبال دریافت بازخورد سریع از سوی توسعه دهندگان بوده تا در مورد ادامه این طرح تصمیم گیری کنند.

امیدواریم با اجرایی شدن این طرح سرعت لود وب سایت ها جهش چشمگیری داشته باشد!

پارسا سیدین

پارسا سیدین متولد 1363 فارغ التحصیل رشته آی تی

→ خواندن مطلب قبلی

قابلیت جدید در اینستاگرام ، ابزار ویرایش ویدیو Reels

خواندن مطلب بعدی ←

فیسبوک بصورت مخفیانه دوربین آیفون را فعال می‌کند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *